Jak sprawdzić lokalizację telefonu w swoim domu?

Wielu z nas zastanawia się na pewno czy jest możliwość by sprawdzić lokalizację telefonu po numerze. W obecnych czasach to nie jest nic trudnego. Możemy wyróżnić dwa sposoby takiego namierzania telefonu. Sposób pierwszy to lokalizacja telefonu komórkowego za pomocą Internetu, a drugi za pomocą wspomnianego już numeru.

Lokalizacja po numerze – jak to zrobić?

To nie jest trudne. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację na swój telefon komórkowy. Taka aplikacja śledzi numer telefonu za pomocą wbudowanego lub zainstalowanego systemu GPS. Jest też ona tak skonstruowana, że w szybki sposób może określić lokalizację w której przebywa dana osoba.

Po zainstalowaniu takiej aplikacji możemy za pomocą numeru telefonu zlokalizować daną osobę w dowolnej chwili w każdym miejscu. Jedyne co należy zrobić to aktualizować mapy w urządzeniu, ponieważ inaczej lokalizacja może być niemożliwa.

Co umożliwia nam taka aplikacja?

- otrzymywanie powiadomień, gdy dany numer telefonu przemieści się w nowe miejsce
- nie trzeba pamiętać żadnych skomplikowanych haseł lub numerów pin, wystarczy nam jedynie znać numer telefonu
- zapisuje ona wszystkie lokalizacje w których dany numer przebywał
- w każdej chwili możemy podejrzeć w jakim miejscu przebywa dany numer telefonu
- takie aplikacje są całkowicie darmowe

System lokalizacji telefonu

Taką aplikację używa się w następujący sposób. Najpierw należy zainstalować konkretną aplikację na telefonie, który zamierzamy obserwować. Następnie należy otworzyć aplikację i przy wybraniu opcji „ śledź znajomego” uruchamiamy działanie aplikacji, choć wcześniej należy wybrać numer telefonu. Żądanie zostaje wysłane na telefon osoby, którą zamierzamy śledzić. Już po kilku sekundach będziemy otrzymywać pełny raport dotyczący miejsca w którym dany numer telefonu przebywa w konkretnej chwili.

Drugi sposób – obserwacja telefonu przez Internet

Tutaj sprawa staje się już bardziej skomplikowana. Ale zacznijmy od samego początku. Takie namierzenie telefonu jest możliwe, ale należy zainstalować odpowiednie programy zarówno na telefonie jak i komputerze. Wtedy dopiero będziemy mieli możliwość lokalizowania telefonu przez sieć. Należy jednak pamiętać, że takie namierzanie będzie dotyczyć wyłącznie urządzenia, a nie jak w poprzednim przypadku – numeru telefonu.

Darmową aplikacją dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych jak Android, Linux czy Microsoft lub nawet mac jest PRAY. Ta aplikacje nie tylko identyfikuje smartfony, ale będzie również działać na tabletach bądź laptopach. Jedyne co trzeba zrobić to ukończyć rejestrację na serwerze swojego producenta, a następnie dodać konkretne urządzenie. W chwili gdy telefon zostanie skradziony aplikacja wyślę przez sieć sygnał dzięki któremu można określić umiejscowienie telefonu. Jest to możliwe jednak tylko gdy telefon jest podpięty pod sieć. Ta aplikacja rejestruje faktyczny stan, aktywność czy zablokowanie Outlook. Pozwala też na robienie zdjęć gdy telefon jest używany!

Podsumowując. Oba te sposoby sprawdzą się świetnie w określonych warunkach. Warto jednak poświęcić trochę czasu by zyskać pewność, że nasze urządzenie znajduję się w odpowiednich rękach. Taka kontrola jest czasami przydatna, a teraz i możliwa!

Autor