Jak zlokalizować mój telefon

 

 

Zapewne znacie to uczucie paniki, gdy nie wiecie, gdzie jest Wasz telefon. To urządzenie mieści wiele sekretów, wspomnień i ważnych informacji. Większość ludzi ma zainstalowane także aplikacje bankowe dzięki, którym możemy wykonywać przelew lub płacić telefonem. Często kod to telefonu jest taki sam jak do aplikacji bankowej. Dlatego, gdy tracimy telefon z pola widzenia, czujemy się tak bardzo źle. Jak namierzyć swój własny telefon, gdy nie wiemy gdzie on jest?

Jak namierzyć sprzęt z systemem Android?

Aplikacja, która pozwala na namierzenie naszego urządzenia, które obsługuje system operacyjny Android, to „Menadżer urządzeń Android”. Aplikacja jest ściśle powiązania z kontem Google. W pierwszej kolejności należy włączyć aplikację, czyli pozwolić na zdalną lokalizację i ewentualnie inne operacje. Po wejściu i włączeniu aplikacji wyświetla nam się mapa dzięki, której widzimy gdzie telefon się znajduje.

Jak namierzyć sprzęt z systemem iOS?

Możliwość lokalizacji sprzętu z systemem iOS jest ściśle powiązana z aplikacją iCloud, czyli applowską chmurą. Jeśli używałeś iPhone bez konfiguracji chmury to w tym momencie możesz przestać czytać. Bez konta w iCloud nic nie zdziałasz. Aplikacja dzięki, której możesz odnaleźć swoje urządzenie z jabłkiem to „Znajdź mój telefon”. Oczywiście możemy namierzyć nasze urządzenie jeśli nie straciło połączenia z siecią. O ile w przypadku telefonu możemy być spokojni, o tyle w przypadku iPada już gorzej. Często wybieramy tańsze modele bez karty sim, które łączą się jedynie z WIFI. Jeśli więc w zasięgu zgubionego urządzenia nie ma sieci bezprzewodowej, do której już wcześniej się logował, nasze poszukiwania mogą zostać utrudnione. Korzystając z aplikacji „Znajdź mój telefon” możesz także zdalnie wymazać dane z telefonu, łączyć tryb utraty lub włączyć dźwięk w telefonie.

Autor