Kto do nas dzwonił?

Codziennie dzwoni do nas mnóstwo nieznanych numerów telefonów. Niektóre odbieramy, innych nie i albo potem oddzwaniamy, albo z góry zakładamy, że byli to telemarketerzy. Co zrobić, aby dowiedzieć się kto do nas dzwoni, bez konieczności odbierania? Chcemy przecież sobie odpuścić jałowe rozmowy o zaproszeniu na pokaz garnków i nie potrzeba nam nowego, szybszego Internetu. Podpowiadamy jak to zrobić.

Jak sprawdzić czyjś numer?

W Internecie takich serwisów, które oferują sprawdzenie numerów jest sporo. Nie wszystkie jednak są godne polecenia. Z naszej strony możemy polecić, a jednocześnie wytłumaczyć to na przykładzie strony https://adconnect.pl/ktodzwonil, gdzie bez problemu możemy namierzyć do kogo należy dany numer. Wystarczy wpisać odpowiedni ciąg cyfr, a następnie przeszukać bazę. Otrzymamy stronę dedykowaną numerowi, a na niej oceny i komentarze innych ludzi, którzy mieli z nim styczność. Na tej podstawie dostajemy informację czy dany numer jest neutralny, czy raczej lepiej go nie odbierać.

A warto sprawdzać numery telefonów, ponieważ oszuści znaleźli sobie w ten sposób opcję do wyłudzania naszych danych oraz naciągania nas na konkretne sumy.

Autor