Najlepsza aplikacja do namierzania telefonu android

Namierzanie telefonu - najlepsze aplikacje Android

Wielu z nas zdarzyło się sprawdzać istnienie możliwości zlokalizowania telefonu poprzez rożnego rodzaju strony internetowe lub wprowadzenie numeru telefonu do odnalezionej bazy. W internecie istnieją liczne portale oferujące zlokalizowanie telefonu, warto jednak wiedzieć że niemal wszystkie są wyłącznie narzędziem do wyłudzania danych osobowych oraz pieniędzy - za pomocą drogich SMS-ów specjalnych, które musimy wysłać aby mieć możliwość zalogowania się do danej witryny. Należy zachować czujność, w przeciwnym wypadku łatwo zostać oszukanym i ponieść duże straty materialne, ceny takich SMS-ów bywają horrendalnie, nierzadko uruchamiają abonament cyklicznych płatności. Jednakże zlokalizowanie telefonu poprzez internet nie jest niemożliwe, wystarczy zainstalować na telefonie odpowiednią aplikację, która najczęściej może jednocześnie łączyć się z tabletem lub laptopem. Przekonaj się, która z aplikacji służących do zlokalizowania smartfona z Androidem sprawdza się najlepiej!

Z założenia aplikacje służące do lokalizowania telefonu nie mają na celu śledzenia naszego partnera, szpiegowania czy mąż dalej jest w pracy i sprawdzania czy nasz przyjaciel naprawdę się do nas wybiera i jest w drodze, aczkolwiek wielu z nas może kierować się takimi pobudkami.

Możliwość  zlokalizowania smartfona za pomocą aplikacji może mieć znacznie poważniejsze zastosowanie takie jak bezpieczeństwo naszego dziecka, np. jeżeli udaje się samodzielnie do szkoły możemy dzięki lokalizacji smartfona upewnić się, iż bezpiecznie do niej dotarło. Również świadomość, iż w razie jakiegokolwiek wypadku bliska osoba będzie wiedzieć, iż coś się stało może znacząco wpłynąć na nasze poczucie komfortu bezpieczeństwa.

Aplikacje umożliwiające lokalizacje smartfona są także doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób starszych, obawiających się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Niektóre z aplikacji wyposażone są również w cyfrową asystę, dzięki której w przypadku zagrożenia starsza osoba lub dziecko mają możliwość wciśnięcia przycisku, wywołującego wiadomość o potrzebnej pomocy, czasem taka wiadomość jest wzbogacona o głośny alarm.

Kontrolowanie telefonu

Istnieje także możliwość śledzenia kilku osób jednocześnie oraz organizacji grup, do których możemy przypisać określoną lokalizację i jeśli jedna z osób opuści wskazany teren zostaniemy o tym poinformowani przez aplikację. Ogromną zaletą tego typu aplikacji jest również możliwość znalezienia naszego smartfona w przypadku jego kradzieży lub zgubienia.

Lokalizacja smartfona w systemie Android

Android jest jednym z systemów umożliwiających instalacje aplikacji do namierzania smartfona. Musimy jednak pamiętać, iż aby mieć możliwość zlokalizowania naszego telefonu należy wpierw umożliwić jego zlokalizowanie - konieczne jest włącznie łączności z siecią poprzez dane komórkowe. Trzeba również włączyć łączność GPS w telefonie, inaczej nie będziemy w stanie określić jego dokładnej lokalizacji. Instalacja aplikacji oraz włączenie danych komórkowych oraz GPS są konieczne przed tym, jak będziemy chcieli zlokalizować telefon. Sprawdź tutaj https://www.i-mobi.pl/jak-namierzyc-telefon-bez-wiedzy-wlasciciela

Która aplikacja lokalizującą na Androida jest najlepsza?

Jedną z najlepszych aplikacji do lokalizowania smartfonów na system android jest i-mobi. Aplikacja umożliwia namierzenie smartfona poprzez moduł GPS, zainstalowany na danym urządzeniu. Z aplikacji i-mobi możemy korzystać w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszemu dziecku oraz umożliwienia sobie szybkiego zareagowania na ewentualne zagrożenie. Dzięki programowi możemy śledzić telefony czy tablety naszych dzieci a ponadto odnaleźć skradzione lub zagubione urządzenie dzięki modułom WiFi i GPS. Dużą zaletą aplikacji i-mobi jest fakt, iż działa ona w tle a jej ikona nie wyświetla się na liście aplikacji.

Autor