Poznaj najlepsze aplikacje do lokalizowania zgubionych smartfonów

Chyba nikt nie chciałby zgubić telefonu. Wiąże się to bowiem z dużą dawką stresu. Poza tym ważne dane mogą zostać utracone... Na szczęście są aplikacje, które pozwalają zlokalizować zagubiony sprzęt. Co ciekawe, niektóre z nich dają też szansę w mig dowiedzieć się, gdzie znajdują się telefony naszych pociech, a tym samym także ich właściciele.

Dzięki aplikacjom można zatem ocenić czy dzieci są w szkole czy postanowiły zrobić sobie wagary... Poznaj najlepsze urządzenia z tej kategorii.

Zwycięzca rankingu: I-MOBI

"Oprócz namierzania telefonu nasz system daje ci możliwośc dostępu do usług dodatkowych. System umożliwia pobranie pełnej kopii smsów z danego numeru telefonu która będzie na bieżąco przesyłana do twojego panelu użytkownika dzięki czemu będziesz wiedział z kim smsuje dana osoba oraz o czym pisze. Dane z telefonu przesyłane są do panelu i obejmują zarówno smsy przychodzące jak i wychodzące układając widok standardowo jak na każdym telefonie z systemem android. Sprawdź ofertę usługi".

Find My Device

To najbardziej uniwersalny program z tej kategorii dla urządzeń z Androidem, który pozwala szukać rozmaitych elementów (między innymi telefonów, ale też na przykład tabletów czy zegarków itp.). Za program odpowiada Google. Aplikacja pozwala nie tylko śledzić położenie zagubionego sprzętu. Poza tym użytkownik może wymazać dane z zagubionego w modelu, uruchomić dzwonek (nawet gdy model jest wyciszony) czy wyświetlić określoną wiadomość na ekranie itp. Aby aplikacja dobrze działała, konieczna jest stała łączność z siecią komórkową, a także aktywny moduł GPS.

Cerberus

To nieco bardziej rozbudowany lokalizator zagubionych urządzeń elektronicznych z systemem Android. Aplikacja daje bowiem nieco więcej opcji niż standardowe programy. Cerberus umożliwia między innymi sprawdzenie aktualnego położenia, wyświetlanie wiadomości, zablokowanie go kodem, a także uruchomienie głośnego dzwonka - nawet gdy telefon jest wyciszony. Co ciekawe, aplikacja daje również szansę na robienie zdjęcia z zagubionego urządzenia, przechwycenie ostatnich rozmów czy nagrywanie dźwięków z otoczenia. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymazać dane z telefonu, jeśli są tam informacje, które pod żadnym pozorem nie powinny trafić w niepowołane ręce. Jest to bardziej aplikacja przeznaczona dla osób, które przede wszystkim obawiają się kradzieży sprzętu. Możliwości programu dają bowiem szansę szybko zlokalizować potencjalnego złodzieja. Poza tym Cerberus działa w tle bez wyświetlania jego ikony w liście aplikacji.

Google lokalizator

Fameelee Locator

Przy pomocy tego programu można znaleźć kilka telefonów komórkowych, które należą do członków rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do zrealizowania tej czynności użyć mechanizmów, które opierają się na działaniu GPS oraz WiFi. Przede wszystkim jednak taka aplikacja jest skierowana do rodziców, żeby mogli śledzić położenia urządzeń należących do pociech. Osoby, które są podłączone do sieci urządzeń mogą pomiędzy sobą wysyłać tak zwane "panic signals", czyli wiadomości oznaczające, że dzieje się coś niedobrego i potrzebna jest interwencja. Można także ustawić funkcję, która wyśle powiadomienia do urządzenia zarządzającego, jeśli jeden z telefonów będzie poruszał się zbyt szybko. Aplikacja jest dostępna na telefonach z Androidem oraz iOS..

Prey

Prey pozwala lokalizować urządzenia dzięki wykorzystaniu modułu GPS zainstalowanego w telefonie. Aplikacja jest także w stanie odczytywać adresy MAC. W związku z tym nawet jeśli karta SIM lub adres IP zostaną zmienione, będzie można udowodnić, że jest to urządzenie konkretnej osoby. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład robić także zdjęcia poprzez skradzione lub zagubione urządzenia, wyświetlać wiadomości czy usuwać informacje z konkretnego modelu.

Podsumowując, świetną aplikacją do lokalizowania zakupionego sprzętu jest Find My Device od Google. Więcej zaawansowanych funkcji posiadają natomiast Cerberus i Prey. Fameelee Locator to natomiast wariant, który pozwala skutecznie śledzić użytkowników podpiętych do sieci rodzinnej.

Autor