Jak sprawdzić lokalizację dziecka?

Wielu rodziców chciałby wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się ich pociecha. Nic w tym dziwnego. Na młodego człowieka czeka wiele niebezpieczeństw. Mamy coraz mniej czasu na pilnowanie naszych pociech, a one szybko stają się samodzielne. W jaki sposób możemy sprawdzić gdzie się znajdują? Czy to legalne i jaką aplikację do śledzenie położenia dziecka wybrać? 

Jak mogę sprawdzić gdzie jest moje dziecko? 

Wystarczy nam aplikacja lokalizująca, która przyda nam się nie tylko do sprawdzenia położenia naszego dziecka, ale także do sprawdzenia połączenia bliskiej nam osoby, czy osoby starszej, którą się opiekujemy. Według praca rodzic może ingerować w prywatność swojego dziecka, w trosce o jego bezpieczeństwo. Zanim jednak zainstalujemy taką aplikację na telefonie naszego dziecka porozmawiajmy z nimi. Wyjaśnimy dlaczego chcemy wiedzieć, gdzie się znajduje. Jeśli zrobimy to bez jego wiedzy prędzej czy później, dziecko dowie się o aplikacji i będzie miało do nas żal. 

Jaką aplikację do śledzenia dziecka wybrać? 

Aplikacje do śledzenia położenia działają na zasadzie GPS. Oznacza to, że abyśmy mogli zlokalizować daną osobę musi ona mieć dostęp do sieci komórkowej lub WIFI. Po powinno stanowić to dużego problemu ponieważ operatorzy komórkowi prześcigają się w ofertach na ilość gigabajtów w telefonie. Podczas wybierania aplikacji do lokalizacji dziecka sprawdźmy także jakie są o niej opinie. Niestety wiele z nich działa bardzo słabo. Niektóre nie mają polskiej wersji językowej. Zdarzają się też płatne aplikacje. Aplikacje lokalizujące często mają dodatkowe opcje, takie jak na przykład "zdalne odprowadzanie do domu" czy wyznaczanie stref. Ta ostatnia jest bardzo ciekawa. Wyznaczamy w naszej aplikacji strefę, a następnie wybieramy osobę do niej przypisaną. Jeśli dana osoba wyjdzie poza tą strefę dostaniemy powiadomienie. My możemy polecić dwie konkretne aplikacje tego typu, pierwsza z nich to "znajdź moich znajomych", która dostępna jest jedynie na iOS. Druga, to "Life360" dostępna na iOS i Android. 

 

Autor