Jak zlokalizować telefon?

Zgubienie telefonu to duży problem. Jeszcze kilkanaście lat temu zgubiona komórka była praktycznie nie do odzyskania. Obecnie jest wiele możliwości oferowanych przez operatorów sieci komórkowych, pozwalających na zabezpieczenie się przed tego rodzaju sytuacją. Najpopularniejsza metoda to lokalizator telefonu. Czy funkcja ta przydaje się tylko, gdy musimy namierzyć aparat w razie jego zgubienia? Odpowiedź jest prosta: nie.

Funkcja ta może również służyć do zlokalizowania najbliższych, na przykład dzieci. Zapewnia to rodzicom komfort psychiczny oraz poczucie bezpieczeństwa. Jak to jest możliwe? Odpowiada za to specjalna aplikacja. W przypadku, gdy z lokalizatora ma być śledzona osoba dorosła, musi ona wyrazić na to zgodę. Tego rodzaju zgodę należy wydać raz. Czas jej obowiązywania jest nieokreślony. Śledzenie zostaje przerwane w momencie, gdy dana osoba wycofa swą zgodę. W przypadku, gdy rodzice chcą śledzić swoje dzieci, decyzję podejmują samodzielnie. Rodzinę można lokalizować przy użyciu smsa, konta na stronie internetowej bądź za pomocą mobilnej aplikacji.

 


Namierzanie telefonu z każdej sieci komórkowej


Działanie lokalizatora telefonu dziecka

Chcesz cały czas mieć informacje dotyczące tego, gdzie aktualnie znajduje się Twoje dziecko? Czy przyszło do szkoły, bezpiecznie wróciło do domu? A może chcesz mieć informacje zawsze wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącej? Lokalizator zawsze spełnia wszystkie powyższe zadania. W jaki sposób? Istnieje możliwość określenia obszarów, w których najczęściej przebywa dziecko. Dzięki temu każdorazowo otrzymuje się informację o dotarciu dziecka na miejsce docelowe. Dzięki temu nie jest konieczne każdorazowe dzwonienie do dziecka i upewnianie się, czy jest ono w szkole.

Decyzja o zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji pod tytułem "Rodzinne SOS" na telefonie dziecka skutkowała będzie otrzymywaniem powiadomień, które zawierać będą dokładną lokalizację dziecka. Oprócz tego dostarczane są również informacje o sytuacjach zagrożenia. Komunikat SOS może być dostarczany do kilku wybranych przez rodzica osób. W przypadku, gdy ustalenie lokalizacji dziecka będzie niemożliwe, np. z powodu wyłączonego telefonu, informacja o jego aktualnym stanie pobytu zostanie dostarczona chwilę po ponownym uruchomieniu telefonu przez latorośl.

Narzędzia do lokalizacji telefonu

Fakty techniczne

Działanie lokalizatora oparte jest o zasadę namierzania karty SIM. Aplikację można ściągnąć na dowolnie wybrane urządzenie mobilne - zarówno te oparte na systemach Android jak i iOS. Oprócz tego można korzystać z sms'a oraz maila. Szeroki wachlarz możliwości związany jest z zapewnieniem jak największej wygody. W przypadku, gdy wystąpi problem i będziesz chciał wiedzieć, gdzie obecnie znajduje się telefon (bądź osoba, która się nim posługuje), należy wejść na platformę usługi. Następnie wybrać operatora sieci i zalogować się. Powyższe czynności to cała procedura.

Jak korzystać z lokalizatora?

Aplikacja, dzięki której możliwe jest zlokalizowanie telefonu, działa w sposób niezależny od tego, w jakiej sieci mamy zarejestrowany numer. Może być to zarówno operator istniejący na rynku od wielu lat, jak i od niedawna. Jedną z takich nowych sieci jak na przykład Folx. Sieć ta działa na zasadzie subskrypcji. Z opisanych powyżej zabezpieczeń z całą pewnością warto korzystać, ponieważ jest to działanie, dzięki któremu inwestujemy w bezpieczeństwo nasze oraz naszej rodziny. Najważniejsza czynność, jaką należy wykonać, to ściągnięcie odpowiedniej aplikacji oraz aktywowanie subskrypcji. Należy mieć na uwadze, że aby korzystanie z aplikacji było możliwe, potrzebny jest stały dostęp do internetu. Aplikacja "Bezpieczna Rodzina" dostępna jest w App Store oraz w Sklepie Play. W przypadku, gdy zależy nam na lokalizacji o większej dokładności, warto przemyśleć zainstalowanie aplikacji "Rodzinne SOS". Jest to rozszerzenie aplikacji "Bezpieczna Rodzina". Odpowiada ona za wysyłanie powiadomień w przypadku pojawienia się zagrożenia.

Wszyscy użytkownicy internetu oraz urządzeń mobilnych mają cały wachlarz możliwości. Można pracować nad ułatwianiem sobie życia, zwiększaniem swojego bezpieczeństwa oraz wzmacniać poczucie komfortu psychicznego. Wszyscy operatorzy sieci komórkowych nieustannie pracują nad coraz bardziej wygodnymi aplikacjami, które będą zgodne z wszystkimi oczekiwaniami oraz wymaganiami ich użytkowników.

Autor