Brak środków na koncie w telefonie - jak się z kimś skontaktować

Masz telefon na kartę? Nie masz środków na koncie, a musisz się z kimś skontaktować? Nie wiesz, w jaki sposób możesz to zrobić? Podpowiadamy jak ominąć blokadę połączeń i zadzwonić do kogoś lub wysłać SMS w prosty sposób. 

Prośba o kontakt 

Jeśli nie masz środków na koncie możesz wysłać prośbę o kontakt na numer, do którego chcesz się dodzwonić. Wystarczy wpisać odpowiedni kod i zatwierdzić go zieloną słuchawką. W ten sposób osoba z którą chcesz się skontaktować otrzyma powiadomienie z prośbą o kontakt. Taka usługa dostępna jest w Play. 

Prośba o doładowanie 

Możesz posunąć się jeszcze dalej i poprosić daną osobą o doładowanie Twojego telefon. To bardzo wygodna opcja dla rodziców i dzieci. Tutaj także wystarczy wpisać odpowiedni kod i podać numer telefonu, do którego taka prośba ma zostać wysłana. Dana osoba otrzyma prośbę oraz instrukcje w jaki sposób może doładować Twoje konto. Ta usługa dostępna jest u operatora Play. 

Bramka SMS 

Możesz także skorzystać z internetowej bramki SMS. Wystarczy wyszukać taką usługę w wyszukiwarce telefonu i wpisać swój numer oraz numer odbiorcy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://pinbook.pl/bramka-sms . Taka usługa dostępna jest dla każdego operatora komórkowego. 

Rozmowa na koszt obiorcy 

Możesz także wykonać rozmowę na koszt odbiorcy. Nie wybieraj wtedy numeru normalnie. Na początku wybieramy odpowiedni kod, a następnie wprowadzamy numer telefonu na jaki chcemy zadzwonić. Wtedy osoba do której dzwonimy otrzyma połączenie ale zanim usłyszy Twój głos zostanie poinformowana o tym, że rozmowa odbędzie się na jej koszt. Taka usługa jest dostępna jest w sieci Orange. 

Skorzystaj z bezpłatnego WI-FI 

Ostatnią opcją jest skorzystanie z bezpłatnego WI-FI, o ile takie jest w pobliżu i wysłanie wiadomości mailowej lub tekstowej za pomocą komunikatora internetowego na przykład od Facebook'a lub na Instagramie. Jeśli nie masz jednak dostępu do internetu, skorzystaj z wyżej wymienionych sposobów lub pożycz od kogoś telefon. 

 

Autor